איפיון אתרים ואפליקציות

כל פרויקט אינטרנט מתחיל בשלב מקדים של איפיון, המקביל לשרטוטים של האדריכלים הקודמים לעבודתם של הבנאים. איפיון של פרויקט אינטרנט הוא תהליך שמטרתו להגדיר את תכולת הפרויקט העומד לצאת לדרך: אילו תכנים יהיו באתר או באפליקציה, אילו פעולות הם יאפשרו למשתמשים בהם לבצע, מה יהיה מבנה העמודים ואיך ייראה ממשק המשתמש בהם. תיק איפיון עשוי לכלול מרכיבים שונים, כתלות במאפייני הפרויקט. אתר תדמית לעסק קטן הוא פשוט יותר לאיפיון; אפליקציה חדשנית לסטארט-אפ שלכם עשויה להיות מורכבת יותר לאיפיון. בסופו של דבר מטרת האיפיון היא להוות ניסוח יעיל של הציפיות שלכם מהפרויקט, עבור מי שיקים לכם אותו – בין אם זה אני או מישהו אחר.

אם אתם מעוניינים להקים אתר, לפתח אפליקציה, מערכת מידע או כל סוג אחר של פרויקט דיגיטלי – אני אשמח לסייע לכם באיפיון הפרויקט. איפיון הפרויקט שלכם כולל מספר מרכיבים:

ארכיטקטורת מידע

איך מכניסים דברים שאנחנו מכירים ב"עולם האמיתי" לתוך מערכת ממוחשבת? איך הופכים תהליכים שנראים לנו פשוטים לתיאור מילולי, לתרשימי זרימה שעל בסיסם מפתחים את הפונקציות של האתר או המערכת שלכם? מה יהיה מבנה הנתונים באתר או במערכת שלכם? זהו השלב המתוחכם ביותר בתכנון פרויקט מקוון – להחליט איך הופכים את האנלוגי לדיגיטלי. התוצר העיקרי של החלק הזה בתהליך האיפיון הוא נספח ארכיטקטורת מידע המפרט את טיפוסי יישויות מידע שיכללו בבסיס הנתונים ומה יהיו המאפיינים שלהם.

חווית משתמש / ממשק משתמש (UX/UI)

אילו סוגי משתמשים יגיעו לאתר שלכם או ישתמשו במערכת שלכם? איך עונים על הצרכים שלהם בצורה שמסייעת להגשים את היעדים האסטרטגיים שלכם? בתהליך איפיון חווית המשתמש (UX – User Experience) אנחנו מחליטים אילו מסכים נבנה באתר או במערכת, ואיך יתבצע המעבר ביניהם. במקרה הצורך נבחין בין סוגים שונים של משתמשים ונבנה את "המסלול" שיעברו בתוך המערכת כדי להשיג את מטרתם. לאחר מכן נאפיין את ממשק המשתמש (UI – User Interface)  – כלומר, נמקם כל רכיב תוכן או פונקציונליות על גבי העמוד. התוצר של התהליך הזה הוא אבטיפוס אינטראקטיבי – מיני-אתר הכולל את תבניות עמודי האתר ומאפשר הדמייה אינטראקטיבית בסיסית של חוויית השימוש. בבניית האבטיפוס אנחנו עושים שימוש בתוכנת Axure RP.

ספרו לי קצת על הפרויקט שלכם, כדי שאוכל לגבש הצעת מחיר.

דילוג לתוכן