ניהול טכני שוטף לאתר WordPress

השירות מתאים במיוחד לבעלי עסקים קטנים שאין להם את המשאבים או הידע לבצע את המשימות השוטפות הכרוכות בניהול הטכני אתר מבוסס WordPress. באמצעות השירות הזה אתם יכולים להתמקד בניהול התוכן של האתר (אם אתם רוצים) ולהשאיר לי את כל ההתעסקות הטכנית.

מה כולל השירות?

אחסון אתר

האתר שלכם יאוחסן על גבי שרת אמין, יציב ומאובטח המותאם באופן מיטבי לאחסון אתרי WordPress. אם האתר שלכם מאוחסן על גבי שרת אחר, אטפל בהעברה שלו לשרת שלי ללא תשלום, כדי שאוכל להשגיח עליו מקרוב.

ניהול דומיין

אני אטפל בחידוש הדומיין מבעוד מועד (דמי החידוש עליכם), ובעת הצורך אסייע בעריכת ההגדרות ורשומות ה-DNS שלו. אם הדומיין הקיים שלכם מנוהל במקום אחר, אטפל בהעברה שלו לפלטפורמת הניהול שלי ללא תשלום, כדי שיהיה קרוב לבית (בהנחה שהדומיין שלכם הוא תחת אחת מהסיומות הנפוצות).

שגרת גיבויים

זה יהיה ככל הנראה הדבר החשוב ביותר שאני אעשה עבור האתר שלכם: אדאג לקיום שגרה קבועה של פעולות גיבוי לכל תוכן האתר ובסיס הנתונים שלו, בתדירות של אחת לחודש או אחת לשבוע (בהתאם לאופי האתר שלכם). אפילו אחת ליום או יותר מזה אם צריך (בתוספת תשלום קטנה). במקרה הצורך (נפרץ האתר, למשל), אטפל בשחזור האתר שלכם מגיבוי. אין להקל בכך ראש: אם יש לכם כרגע אתר, המאוחסן איפשהו, ואתם לא דואגים לגיבוי קבוע שלו במקום יציב (שאינו שרת האחסון), אתם חייבים לטפל בזה היום. מה היום? אתמול! למה אתם מחכים?

עדכוני מערכת ותוספים

ביצוע עדכון בתדירות קבועה לקוד של המערכת, של התבנית או של התוספים המותקנים באתר היא משימה חשובה מאין כמותה. שמירה על הקוד מעודכן היא אחת הדרכים העיקריות לשמירה על אבטחת המידע באתר שלכם. פרצות בקוד מתגלות בתדירות גבוהה יחסית, וחשוב לסתום את הפרצה מהר. כמובן שביצוע העדכונים יאפשר לאתר שלכם ליהנות גם מכל החידושים וההמצאות שמערכת WordPress או מפתחי התבנית והתוספים שלכם משיקים מעת לעת. עם זאת, עדכון "עיוור" של הקוד, ללא שיקול דעת, עלול גם לשבור את האתר שלכם ולגרום לכאב ראש לא קטן. תנו לי לעשות את זה עבורכם, אני עושה את זה עבור כל כך הרבה בעלי אתרים אחרים…

רישיונות פרימיום

הנה החלק הכיפי באמת: אתרים שמנוהלים על ידי יכולים ליהנות משימוש בכמה תוספי פרימיום ללא תשלום נוסף. תוספי הפרימיום הפופולריים ביותר שאני מציע הם:

  • Elementor Pro: תוסף שהוא כמעט בגדר חובה לאתרים קטנים ובינוניים בימינו. הוא פרי פיתוח ישראלי, והוא זכה לפופולריות עצומה ברחבי עולם ה-WordPress בשנים האחרונות. זה תוסף חדשני המאפשר יצירה פשוטה יחסית של עמודים עם עיצובים עשירים ומורכבים, ללא צורך בפיתוח או עיצוב ייעודי. המחיר הרגיל שלו (לאתר אחד) הוא 49$ לשנה, ואתם תהיו פטורים מזה כל עוד אתם איתי.
  • WP Rocket: התוסף הפופולרי בקרב קהילת WordPress לאופטימיזציה של מהירות הטעינה של האתר.
  • WPML: התוסף הפופולרי להקמה של אתרים רב לשוניים. צריכים להנגיש את האתר שלכם בשפות נוספות פרט לעברית? ערבית, אנגלית, רוסית או כל שפה אחרת? זה התוסף בשבילכם. גם הוא כחול לבן, והמחיר הרגיל שלו (לאתר אחד) הוא 79$ לשנה, אבל כאמור – עליי.

ניטור ביצועים

מדי שבוע מתבצעת בדיקה אוטומטית של מהירות הטעינה של האתר שלכם. גורמים רבים יכולים להשפיע על ביצועי האתר והבדיקה הזו מסייעת לכם ולי לשים את האצבע על הדופק ולזהות מתי יש ירידה במהירות הטעינה שמחייבת בדיקה או ביצוע שינויים כלשהם באתר או בקוד.

ניטור איומי אבטחה

אחת לשבוע מתבצעת בדיקה אוטומטית של איומי אבטחה על האתר שלכם, משלושה היבטים:

  • זיהוי פרצות: הקוד שלכם נבדק אל מול קריטריונים מעודכנים של אבטחת מידע, כדי לבדוק האם – למשל – אחד התוספים באתר יכול להוות נקודת תורפה שתאפשר פריצה לאתר. אם יש ממצאים כלשהם צריך לבדוק אותם בדחיפות. 
  • קוד זדוני: במקרה שהפרצה לא נסגרה בזמן, או לא זוהתה משום מה – והאתר שלכם אכן נפרץ והושתל בו קוד זדוני, הבדיקה הזו אמורה להתריע על קיומו. אם נמצא קוד זדוני צריך לנקות אותו בדחיפות וביעילות.
  • מוניטין ואמון: זו בדיקה מהצד השני – עד כמה האתר שלכם נתפס כמסוכן. האם תוכנות אבטחה ואנטי-ווירוסים למיניהם חושבות שהאתר שלכם אמין ובטוח לגולשים בו. לעיתים כאשר אתר נפרץ (וזה משהו שקורה, כן?) הקוד הזדוני, או התכנים ש"הוזרקו" אליו גורמים לאתר שלכם להופיע ברשימות שחורות למיניהם, וזה מצריך זיהוי וטיפול זריז כי יש למוניטין הזה השפעה ישירה, למשל, על המיקום של האתר שלכם בתוצאות חיפוש.

חשוב לומר: כל הבדיקות הללו מתבצעות באופן אוטומטי. הן לא מתיימרות לתת מענה כולל ומעטפת הגנה הרמטית. אבל הן בוודאי מאפשרות מידה רבה של ביטחון בכך שאנחנו יכולים לנטר את האיומים הנפוצים.

ניטור נפילות אתר (Uptime Monitoring)

מה, המחשב שלכם לא צריך ריסטרט מדי פעם? גם שרת האחסון הוא מחשב, ויש לו רגשות. אתרים נופלים מדי פעם. בדרך כלל השרת יעלה מעצמו שוב בתוך שניות או דקות ספורות – אבל אם זה לא קורה צריך לברר את הסיבה. האתרים המאוחסנים אצלי מראים מעל 99% Uptime – שזה אומר שהם פועלים כמו שצריך ב-99% מהזמן. הם לא אמורים ליפול, אבל זה קורה – וכשזה קורה אנחנו רוצים לדעת מזה.

מה לא כולל שירות הניהול הטכני השוטף?

חשוב לתאם ציפיות. מטרת הניהול הטכני השוטף של אתר WordPress הוא לספק לכם את השקט הנפשי מכך שהמעטפת הטכנית של תפעול האתר מטופלת ומנוטרת. עם זאת כדאי להבהיר כבר עכשיו, ש:

  • השירות לא כולל ניהול תוכן. אתם מנהלים את כל היבטי התוכן של האתר שלכם בעצמכם: שינויי טקסטים, תפריטי ניווט, הוספה והסרה של עמודים, מוצרים בחנות ודברים כאלה. אני יכול לעזור לכם להבין איך עושים את זה (רוצים שיעור פרטי?), אבל אם אתם מבקשים שאעשה את זה עבורכם אני אשמח – בתשלום נוסף.
  • השירות לא כולל פיתוח או שינויים מבניים או עיצוביים באתר. צריך לתקן איזה באג שגיליתם? להוסיף לאתר פונקציונליות חדשה? ליצור תבנית עמוד חדשה, או לשפר את מהירות הטעינה? אשמח לעזור – בתשלום נפרד.
  • השירות לא כולל ניקוי קוד זדוני במקרה של פריצה. האתר נפרץ, לא עלינו, והתוכן שלכם נעלם או ניזוק? אני יכול לשחזר את האתר מגיבוי קודם וזה לא כרוך בתשלום. במקרה שזה לא אפשרי, או לא עוזר, ויש צורך בניקוי ידני של קבצים זרים או קוד זדוני – אשמח ללבוש כפפות ומסכת מגן ולחטא את האתר שלכם, אבל זה גם בתשלום נוסף.
  • התשלום על חידוש הדומיין – עליכם. אני מטפל כאמור, בחידוש הדומיין במועדו – אבל אחייב אתכם בנפרד על דחי החידוש עצמם. אני לא גובה על זה עמלה או משהו. מקסימום מעגל את הסכום ל-5 שקלים הקרובים. למשל מ-79 ל-80. יש לי בעיה עם סכומים לא עגולים בחשבוניות שלי. אני רואה רופא בעניין הזה ומקווה שזה ישתפר יום אחד.

כאמירה כללית, השירות הזה הוא שירות אקטיבי מהצד שלי. אני עושה את כל מה שפירטתי כאן למעלה באופן שוטף ובלי לחכות לבקשות מצידכם. אם יש לכם בקשה כלשהי שחשבתם להפנות אלי בקשר לניהול האתר שלכם, רוב הסיכויים שזה יהיה משהו שלא נכלל בשירות הניהול הטכני השוטף ואני אתמחר אותו בנפרד. אבל היי, אם זה משהו קטן שאני יכול לסגור תוך דקות ואתם נחמדים – אולי אוכל לסגור לכם את הפינה גם בלי כסף.

כמה זה עולה?

שירות ניהול טכני שוטף לאתר WordPress עולה 125 ש"ח לחודש, בתוספת מע"מ – אבל החיוב הוא שנתי (היינו, 1,500 ש"ח לשנה). אני לא סולק כרטיסי אשראי כיום ומעדיף לא להתעסק עם העברות בנקאיות או Bitים למיניהם על בסיס חודשי.

לפרטים צרו קשר כאן, או הרימו טלפון במקרים דחופים: 050-2222378

ניהול טכני שוטף – שירות מתקדם

מעבר לניהול הטכני השוטף והבסיסי, אני יכול להציע שני שירותים נוספים, בתשלום נוסף. אלה בדרך כלל יתאימו לאתרי מסחר אלקטרוני (חנויות), או לאתרי תוכן בעלי תדירות עדכון גבוהה.

ניטור מיקומים ב-Google

כמה גבוה אתם נמצאים ברשימת תוצאות החיפוש ב-Google עבור ביטויי החיפוש החשובים לכם? כמה ירדתם או עליתם ביחס לשבוע שעבר? מול מי אתם מתחרים על ביטויי החיפוש? קבלו דו"ח שבועי או חודשי לבחירתכם.

ניטור קישורים שבורים

סריקה מקיפה של התוכן באתר שלכם כדי לאתר קישורים שבורים בטקסטים או בתפריטי הניווט.

שירות ניהול טכני שוטף מתקדם מוצע תמורת 150 ש"ח לחודש, בתוספת מע"מ – או 1,800 ש"ח + מע"מ בחיוב שנתי.

דילוג לתוכן